Cmentarz dla psów wojskowych

Niektóre psy są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo i giną częściej od innych. Mowa o psach wojskowych, które razem z żołnierzami wyruszają w rejony, w których toczy się wojna. Podczas wymiany ognia wśród żołnierzy obowiązuje braterstwo broni. Odważne psy doskonale rozumieją tę zasadę i są w stanie bronić swoich właścicieli, wykonywać trudne misje, a nawet poświęcić życie na polu walki. Niejeden wojskowy pies przyjął kulę, która była skierowana do jego właściciela.

www.fuscher.com.pl

Te wyjątkowe zwierzęta zasługują na wyjątkowe traktowanie również po śmierci. To dla nich powstał w Stanach Zjednoczonych cmentarz dla wojskowych psów. Zasłużonych w boju żołnierzy żegna się ze szczególnymi honorami, podobnie jest w przypadku zwierząt. Pies, który wsławił się bohaterskimi czynami może liczyć na ceremonię pochówku i piękny nagrobek, na którym znajdzie się informacja o dokonaniach zwierzaka. Oczywiście wojsko pamięta o swoich bojowych pupilach również w późniejszym okresie.

Żołnierze dbają o nagrobki czworonożnych kompanów podobnie, jak o groby poległych kolegów.

https://multitapes.pl/produkty/grupa-produktowa/tasmy-poliestrowe,2,3799 https://inducomp.pl/produkty/tasmy-elektrotechniczne/