Co obniża skuteczność antykoncepcji hormonalnej ?

Należy pamiętać, że antykoncepcja hormonalna jest skuteczna tylko wtedy, gdy jest stosowana prawidłowo. Trzeba pamiętać, aby przyjmować tabletki codziennie, zawsze o tej samej porze, chociaż nie tylko to wystarczy. Oto kilka zasad, których trzeba przestrzegać przy antykoncepcji hormonalnej.

https://www.formeds.com.pl/faq/93/Witamina-k2-mk-7

Przy przyjmowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej należy pamiętać, że wymioty lub biegunka w kilka godzin po przyjęciu tabletki mogą usunąć ją z organizmu, zanim jeszcze zacznie działać. W takiej sytuacji można zażyć tabletkę ponownie lub do końca cyklu stosować dodatkowe zabezpieczenie. Negatywny wpływ na antykoncepcję hormonalną mają niektóre zioła, wiec należy ostrożnie pić ziołowe herbaty oraz przyjmować leki na bazie ziół.

Jeśli przyjmujesz tabletki antykoncepcyjne i pijesz herbatki z dziurawca, możesz być pewna, że nie zadziałają, ponieważ zioło zmienia jej metabolizm. Podobnie jest z sokiem z grejpfrutów, lepiej nie popijać nim tabletki, ani nie spożywać go w dużych ilościach. Działanie antykoncepcji hormonalnej jest także osłabione przy przyjmowaniu antybiotyków, leków moczopędnych, psychotropowych i antydepresyjnych, dlatego w tym okresie należy zachować szczególną ostrożność i zastosować dodatkowe metody antykoncepcji.

https://eretina.pl/okulistyka-dziecieca/ http://suplementydiety.net/