Czym jest hormonalny krążek dopochwowy?

Jedną z nowoczesnych metod antykoncepcji hormonalnej jest krążek dopochwowy. Wiele kobiet waha się zastosować tę metodę antykoncepcji, ponieważ nie za dużo o niej wie. Oto kilka informacji na czym polega działanie krążka oraz jaka jest jego skuteczność.

Kobieta może samodzielnie umieścić hormonalny krążek w pochwie na 21 dni, podczas których stopniowo uwalniane są progestageny. Następnie następuje 7-dniowa przerwa, po której można włożyć nowy krążek. Co ważne, nie należy martwić się czy został on włożony prawidłowo, ponieważ jego pozycja nie ma wpływu na działanie antykoncepcji.

Krążek nie jest wyczuwalny przez kobietę, ani przez jej partnera oraz można go w każdej chwili wyjąć. Należy mieć na uwadze, że krążki dopochwowe mogą wywoływać uczulenia oraz podrażnienia, więc istotnym przeciwwskazaniem są wszelkie stany zapalne. Skuteczność, działania niepożądane oraz przeciwwskazania są takie, jak przy przyjmowaniu tabletkach antykoncepcyjnych.

Główną różnicą jest sposób aplikacji – raz w miesiącu, co jest znacznie wygodniejsze. Należy pamiętać, że dobór metody antykoncepcji powinien być skonsultowany z lekarzem oraz poprzedzony odpowiednimi badaniami.

schodołaz gąsienicowy https://www.luglightfactory.de/de