Dla kogo minipigułka antykoncepcyjna?

Minipigułka antykoncepcyjna to jedna z dostępnych metod antykoncepcji hormonalnej i zaliczana jest do tabletek jednoskładnikowych. Charakteryzuje się zawartością tylko jednego hormonu – progestagenu, który oszukuje organizm, symulując ciążę i w ten sposób nie dochodzi do owulacji.

https://www.formeds.com.pl/cat/96/Odchudzanie

Jest to w zasadzie jedyna różnica pomiędzy tabletkami dwuskładnikowymi. Co ważne, zawiera tylko jeden hormon, a przez to nie zawsze może okazać się tak skuteczna, jak pigułki zawierające progestagen oraz estrogen.

Jeden hormon może nie być w stanie zatrzymać każdej owulacji w cyklu. Warto wiedzieć, że najskuteczniej działa w 4 godziny od zażycia.

Dzięki zawartości jednego hormonu może stanowić bezpieczną ochronę przed ciążą u matek karmiących piersią. Ponieważ nie zawiera estrogenu, nie hamuje procesu laktacji.

To także doskonała alternatywa dla kobiet, u których estrogen wywołuje niepożądane skutki. Tę formę antykoncepcji lekarze polecają także kobietom palącym papierosy oraz tym, które wchodzą w okres menopauzy.

Minipigułki wskazane są także dla kobiet chorujących na nadciśnienie tętnicze. Z pewnością ingerencja w naturalną gospodarkę organizmu jest znacznie mniejsza niż przy zażywaniu tabletek dwuskładnikowych.

anestezjologia Poznań masaż tajski gdynia starowiejska