Kilka słów na temat akupresury

Akupresura to jedna z tych technik, które wywodzą się z Chin. Akupresurę można opisać jako formę masażu. Polega on na dość mocnym uciskaniu poszczególnych fragmentów ciała. Jednakże uciskanie nie może odbywać się w dowolny sposób.

Istotna jest wiedza odnośnie rozmieszczenia na ciele punktów życiowych. Dzięki akupresurze następuje prawidłowy przepływ poszczególnych form energii, w tym jin i jang. Uważa się, że akupresura jest przydatna w odżywianiu komórek i narządów ciała. Systematyczne masaże wspomagają układ immunologiczny.

Poprawie ulega również układ krążenia. Akupresura jest zalecana kontuzjowanym sportowcom. Dzięki niej mięśnie ulegają rozluźnieniu. Obniża się także napięcie, przez co akupresura jest jedną z metod zwalczania stresu.

Czy akupresura polecana jest w poszczególnych jednostkach chorobowych? Technika ta idealnie sprawdza się u osób skarżących się na biegunki, zaparcia, częste przeziębienia czy nadciśnienie. Z dobrodziejstw akupresury mogą korzystać także kobiety ciężarne, u których występują mdłości.

zapraszamy na naszą stronę http://www.fizjo-forma.pl/ nowe wydanie, nowe informacje https://www.mapalu.pl/giecie-blach/