Na telefonie dziecka możemy założyć kontrolę rodzicielską

Kiedy telefony komórkowe pojawiły się na rynku były nie tylko duże, ale przede wszystkim drogie. To oznaczało, że korzystali z nich tylko ci, którzy naprawdę potrzebowali takiego urządzenia i mieli do tego wystarczające środki. Obecnie zarówno same telefony komórkowe, jak i opłaty za połączenia są na tyle niskie, że praktycznie trudno jest znaleźć osobę dorosłą, która nie miałaby przynajmniej jednego takiego urządzenia, a niektórzy nawet mają po 2 – 3. Ale co więcej, z telefonów komórkowych coraz częściej korzystają dzieci. Czasami jest to podyktowane chęcią rodziców, aby mieć z dzieckiem stały kontakt, innym razem tym, żeby nie wyróżniało się ono na tle rówieśników. Ale czy to bezpieczne?

Trzeba pilnować

Dopóki telefony komórkowe nie miały funkcji pozwalającej na dostęp do internetu, mogło się wydawać, że nasze dzieci są bezpieczne. Obecnie jednak taką funkcję posiadają, a to oznacza, że nawet jeśli w domu mamy kontrolę nad tym, co dziecko ogląda w internecie, to poza domem już tej kontroli takiej nie mamy. Na szczęście mamy narzędzia, które pozwolą nam trzymać rękę na pulsie, tak abyśmy wiedzieli, co nasze dziecko faktycznie robi w czasie, kiedy korzysta z telefonu komórkowego.

Są to specjalne aplikacje, które pozwalają na kontrolę rodzicielską, a co więcej dają takie możliwości, że te ograniczenia możemy dopasować do wieku dziecka. Im ono będzie starsze, tym ta nasza kontrola rodzicielska może być mniejsza.

Jakie możliwości?

Zastanawiamy się, jakie możliwości daje nam zainstalowanie na telefonie dziecka takiej kontroli rodzicielskiej? Przede wszystkim mamy wgląd w to, co nasze dziecko ogląda w internecie korzystając z telefonu. Możemy zablokować nieodpowiednie dla niego strony, ale także możemy tylko sprawdzać co robi, jeśli chcemy dać mu większą swobodę. Z drugiej strony możemy także ustawić godziny, w których telefon ma być nieaktywny, na przykład w nocy, kiedy dziecko powinno spać, albo w ciągu dnia kiedy jest w szkole. Poza tym, możemy kontrolować gdzie się znajduje, jak i ile czasu spędza przy tym urządzeniu. Im dziecko będzie starsze, tym ta nasza kontrola rodzicielska może być mniejsza, a pozwoli nam na to odpowiednie włączanie i wyłączanie poszczególnych funkcji aplikacji. Warto zobaczyć jakie mamy tutaj możliwości, sprawdzić jak możemy dyskretnie kontrolować dziecko, tak aby mieć pewność, że korzysta ono ze swojego telefonu w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

szlabany automatyczne przekaźniki półprzewodnikowe