Skutki uzależnień

Uzależnienia, wszelkiego rodzaju nałogi, jakie skutki pociągają i jak wpływają na życie osoby dotkniętej takową chorobą? Każdy z nas, zarówno ten mający doświadczenia w kwestii nałogów jak i taki, który bezpośrednio nie zetknął się z takową przypadłością, zapewne troszkę inaczej odpowie na powyższe pytanie, uwzględniając własne priorytety i spostrzeżenia. Jednakże sens odpowiedzi zawsze będzie taki sam. Możemy go zamknąć w bardzo ogólnikowym sformułowaniu, jakim jest: wyniszczający wpływ na ludzki organizm.

Obojętnie, jakiego rodzaju nałóg dotyka człowieka, niszczy on jego ciało oraz zmienia osobowość. Nie da się rozdzielić tych dwóch aspektów, nawet rozpatrując wpływ różnych, teoretycznie bodźców. Narkotyki niszczą przede wszystkim ciało człowieka, oddziałując na układ nerwowy, czynią wielkie szkody także i w osobowości.

Uzależnienie od internetu, telewizji czy też hazardu, może tak bezpośrednio nie działa destrukcyjnie na fizyczną część organizmu, jednakże pośrednio, po przez oddziaływanie na psychikę także odciska swoje piętno na ciele człowieka. Uzależnienie, wpływa na całego „ja”, i właśnie w ten sposób, sposób globalny, trzeba rozpatrywać wspomniany problem. 19.

wszywka naltrexone diety