Uzdrowienie na Jasnej Górze

Tradycja pielgrzymowania zawsze związana była z wiarą w wyjątkową moc świętych miejsc – celów tych pieszych wędrówek. Wierni od zawsze wierzyli, że dzięki pielgrzymce można się nawrócić, wyzwolić z nałogu lub doznać cudownego ozdrowienia. Historia zna mnóstwo świadectw mówiących o tego rodzaju zdarzeniach.

www.kdk.info.pl

Na świecie jednym z miejsc, z którym wiąże się najwięcej takich opowieści, jest Lourdes. Pielgrzymują tam chorzy z całego świata w nadziei, że Matka Boska zdejmie z nich piętno choroby. W Polsce celem takich pielgrzymek jest sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Za jeden z najsłynniejszych jasnogórskich cudów uznawana jest historia Janiny Lach. W latach 70. mając 19 lat, usłyszała ona od lekarzy straszny wyrok: postępujące stwardnienie rozsiane.

Choroba szybko obejmowała coraz większe obszary ciała pani Janiny. Pewnej nocy przyśniła jej się Matka Boska, która poleciła, by przyjechała do Częstochowy. Tak też zrobiła.

Podczas mszy świętej na Jasnej Górze poczuła ciepło bijące od ołtarza i w tej samej chwili odrzuciła kule. Nie były jej już potrzebne. Janina Lach wyzdrowiała.

https://multitapes.pl/produkty/grupa-produktowa/blony-klejowe,2,3596