W zdrowym ciele zdrowy duch – aktywność fizyczna wskazana!

Mówi się, że sport to zdrowie. Niektórzy dodają, że z pewnością nie chodzi tutaj o sport zawodowy, gdyż tam bardzo łatwo o różnego rodzaju kontuzje. Te zdarzają się także w sportach uprawianych rekreacyjnie, lecz dużo rzadziej. Wszak podejmowanie aktywności fizycznej ma na celu przede wszystkim poprawę naszego zdrowia i jeśli będzie odbywało się w odpowiednich warunkach to zapewne tak się stanie. Sport i ogólnie aktywność fizyczna to bowiem podstawa zdrowego trybu życia. Jakie ćwiczenia wykonywać? Czym się zająć? Warto się nad tym zastanowić, tym bardziej, że pozytywny wpływ na nasze zdrowie mogą mieć nawet regularne spacery na świeżym powietrzu.

Najważniejsze w tym wszystkim są dwie rzeczy. Po pierwsze – regularność. Podejmując się uprawiania jakiejś dyscypliny bardzo istotne jest, aby trenować w sposób regularny. Po drugie – intensywność powinna być dostosowana do poziomu danej osoby. Nie ma się co przemęczać, ani skakać na głęboką wodę. Początki bywają trudne, a przecież nie chcemy się zrazić.

W miarę kolejnych treningów możemy zwiększać intensywność ćwiczeń – biegać więcej kilometrów, dłużej jeździć na rowerze czy podnosić coraz cięższe ciężary. Nasz organizm potrzebuje się bowiem najpierw przyzwyczaić. Warto więc odpowiednio zaplanować sobie trening.

Dlaczego warto podejmować aktywność fizyczną?

Uprawienie różnego rodzaju dyscyplin sportowych to podstawa zdrowego trybu życia. Dlaczego jednak sport to zdrowie? Powodów jest wiele. Aktywność fizyczna może bardzo pozytywnie wpłynąć na wiele aspektów.

Poprawia naszą pamięć, polepsza także koncentrację. Co bardzo istotne, sport może także podnosić naszą odporność na stres, co dziś jest szczególnie ważne – stres to bowiem często cichy zabójca i jeden z głównych powodów naszego słabnącego zdrowia oraz złego samopoczucia. Warto pamiętać, że przy aktywności fizycznej wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, na czym bardzo mocno zyskuje właśnie samopoczucie. Prócz tego, aktywność fizyczna może mieć także bardzo pozytywny wpływ na nasze trawienie, jak i na układ kostno-stawowy. Jak więc widzimy, powodów do podjęcia się różnego rodzaju aktywności jest wiele. Jedyne czego nam potrzeba to chęci oraz czas – bardzo duże znaczenie ma właściwe planowanie swojego dnia, dzięki czemu z pewnością znajdziemy w nim czas zarówno na pracę, jak i na rodzinę czy właśnie ćwiczenia.

www.helenakowalik.pl

Jest to podstawa zdrowego trybu życia dla wielu osób, które potwierdzają, że sport bardzo dobrze wpłynął na ich zdrowie czy ogólne samopoczucie.

https://inducomp.pl/produkty/tasmy-montazowe/ https://www.formeds.com.pl/produkty