Zimno pomoże ci walczyć z chorobą

Chociaż powszechnie uważa się, że w czasie choroby ważne jest, aby dobrze wygrzewać organizm, to są takie sytuacje, w których zaleca się postępowanie na odwrót. Jedną z takich metod jest zażywanie chłodnych kąpieli.

Kąpiele takie powinno się zażywać, kiedy temperatura ciała jest wyższa niż 38 stopni. Wówczas zimna woda pomoże zbić wysoką gorączkę.

Przygotowując taką kąpiel należy pamiętać o tym, że na samym początku temperatura wody powinna być o jeden stopień niższa, niż temperatura ciała. Po chwili można zacząć stopniowo dolewać zimniejszej wody, aż do uzyskania 30 stopni.

https://meditus.eu/odtruwanie-na-telefon.php

W czasie wysokiej gorączki zaleca się także stosowanie zimnych okładów. Do ich przeprowadzenia potrzebny będzie tylko ręcznik zwilżony w chłodnej wodzie.

Taki wilgotny i chłodny ręcznik przykłada się do czoła chorego. Warto wiedzieć, że zimno wcale nie szkodzi osobom z wysoką gorączką, a wręcz przeciwnie.

Nawet jeżeli osoba z wysoką temperaturą skarży się na uczucie zimna, to nie można pozwolić jej przykrywać się grubymi kocami i ogrzewać termoforem – to może tylko podnieść temperaturę.

http://suplementydiety.net/diety/ diagnostyka elektrofizjologiczna