Ziołowe kuracje

Ziołolecznictwo to jedna z najważniejszych form leczenia w medycynie wschodniej. W szczególności jest ona popularna w Chinach. Za pomocą ziół leczy się tam różne dolegliwości chorobowe.

Jednakże takiej kuracji nie można podjąć samodzielnie. Trzeba posiadać obszerną wiedzę na temat działania poszczególnych ziół. Pamiętajmy również, że zioła mogą być szkodliwe, zwłaszcza jeśli nie są umiejętnie stosowane.

Z tego powodu leczenie powinno odbywać się pod opieką lekarza medycyny wschodniej, a zioła kupowane u zielarza. Chcąc ocenić skuteczność kuracji ziołowej, mieszankę trzeba spożywać przynajmniej przez kilka dni. Jednodniowa kuracja przyniesie znikome efekty.

Nie wolno też przekraczać długości terapii. Trzeba bowiem pamiętać, że zioła podobnie jak leki można łatwo przedawkować. Kuracje ziołowe najczęściej sporządzone są w oparciu o mieszankę ziół.

Napar z nich powinien być przygotowany w określonej porze. Jeśli pacjent dodatkowo zażywa leki, musi sprawdzić, czy między ziołami a lekami nie ma żadnej interakcji.

http://uczulenia.com.pl https://www.luglightfactory.fr/fr